tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Micinka je asi dvouletá kočička, která – podle toho, jak je extrémně přítulná a miluje lidi – zřejmě od koťátka žila u hodných lidí. Možná v Říčanech u Prahy, možná jinde. To nevíme, protože její život (naštěstí JE na živu), můžeme sledovat až od konce listopadu 2022, kdy se těžce zraněná připlazila na zahradu k hodným lidem právě v Říčanech. Ti ji hned vzali na veterinu. Tam se na rentgenu ukázalo, že ji někdo postřelil. Střela uvázla v oblasti kyčle, kde nadělala opravdu velkou škodu – kostičky doslova rozdrtila. Kočičku to muselo strašně bolet, ale naštěstí ji intuice vedla tam, kde se mohla dočkat pomoci. Bohužel pan doktor jejím zachráncům sdělil, že operace bude stát nejméně 15.000 Kč. To však neměli, nejsou to bohatí lidé, ale obrátili se o pomoc na Pražský spolek ochránců zvířat. A my jsme se rozhodli do toho jít – Micinka je tak hodné a vděčné stvoření, že prostě nešlo ji nechat utratit!

Obrátili jsme se tedy na MVDr. Daška z veterinární kliniky Fénix, který už zachránil více kocourků a kočiček, i s horšími zraněními. Operace proběhla 8. prosince, ale nakonec stála přes 17.000 Kč! Byla totiž ještě komplikovanější, než se zpočátku zdálo.

Ano, můžete říci, že to bylo od nás v současné době velmi riskantní, ale prostě jsme ji nemohli nechat umřít! A věříme, že se opět najdou hodní lidé a současně takoví, kteří si i v dnešní šílené době mohou ještě dovolit dát pár stovek na záchranu zvířátka.

Pokud tedy chcete a můžete, budeme vděční za každou částku – pomůže to nejen samotné Micince, ale i dalším kočičkám nebo kocourkům, na jejichž záchranu bychom jinak neměli. Účet: 179500872/0300, heslo Micinka z Říčan.

Moc vám za ni děkujeme!

Ahoj, jmenuji se Kubík a jsem britský krátkosrstý kocourek. Narodil jsem se letos v květnu v chovatelské stanici a společně se sourozenci jsem čekal, až o mě někdo projeví zájem.
Trvalo to dlouhých pět měsíců, než si mě na internetu všimla moje nynější panička.
Panička se svou dcerko si mě (tedy ne přímo mě, ale britskou kočičku) přály už déle. A tak šetřila při rodičovské dovolené celý rok. Když si mě ale brala, neviděla moje rodiče, ani žádné sourozence. Seděl jsem v přepravce na stole a byl jsem napnutý, zda si mě opravdu vezme. Když mě vzala do náručí, cítil jsem tlukot jejího srdce, pocit bezpečí a lásky a začal jsem příst. A tak jsme se vydali domů - do milujícího domova, kde mě čekalo mnoho hraček, škrábadlo a plná miska dobrého jídla.

Když si mě panička přivezla domů, vypadal jsem jako zdravé koťátko. Ale pár dní poté jsem jedl stále méně, než bych měl. Nejprve se zdálo, že na mě zapůsobila změna prostředí, hodinka a půl v autě cesta do nového doma a zvykání si. Panička mi zkusila koupit jiné granulky, ale ani ty jsem moc nechtěl. Nakonec jsme se dostali do fáze, kdy jsme zkusili čtyři druhy, jestli mě něco bude zajímat, různé kapsičky, polévky, ale nic. Po pár dnech se mi navíc začalo divně zakulacovat bříško. Panička si nejprvě myslela, že jsem až moc jedl, ale poté, co jsem se začal jen povalovat a začal ubírat svalovou hmotu, přičemž bříško rostlo, vzala mě na veterinu, i když doufala, že mám v bříšku jen nějaké parazity.

Bohužel paní veterninářka mi udělala vyšetření - viděl jsem, jak paničce ukazuje odběr z mého bříška. Byla v něm vazká žlutá tekutina připomínající moč. Paní doktorka z ní pak bez pochybností diagnostikovala FIP. Ve chvíli, jak to řekla, jsem viděl, jak panička se hroutí ke stěně v ordinaci. Moc plakala, nebyla k utišení. Ona i dcerka, které mě tak milují se ocitly před rozhodnutím, že buď mě nechají uspat, abych se netrápil, nebo absolvují nákladnou aleternativní léčbu z Číny. Panička začakala plakat nanovo - finance v takové výši nemá.

Po konzultaci s paní veterinářkou a lidni z útulku Kocour Felix v Klecanech, kde s tím už mají zkušenosti, vznikla myšlenka, udělat na mě sbírku. Panička dala veškeré penmíze, které si mohla dovolit, na začátek léčby, které mi vydrží na prvních cca 10 dní dávek leku. Na další už ale nemá a tak my všichni doufáme, že se najdou hodní lidé, kteří jí pomohou mě z ztoho dostat, abych mohl dále žít. Jsem bojovník, chci žít, chci nadále se moci tulit se svojí rodinou, zase si hrát a být zdravý. Já to zvládnu, ale potřebuji Vaši pomoc...
Pokud mi chcete pomoci, tak prosím pošlete třeba i jen pár stovek na účet 179500872/0300 Pražského spolku ochránců zvířat, který pak pro mě obstará léky.

Moc vám děkuji za záchranu, váš Kubík

Nalezená dlouhosrstá kočička
Tato nádherná, odhadem veterináře dvouletá, extrémně mazlivá kočička se našla 16.12.2022 večer v Praze 9 Třeboradicích. Měla na sobě antiparazitární obojek, ale je velice vyhublá. Je tedy pravděpodobné, že dříve žila u hodných lidí, ale buď se ztratila, nebo byla vyhozena. Mohla však být omylem přivezena i z větší dálky. Nyní se nachází v útulku Kocour Felix v Klecanech a hledáme jejího původního majitele nebo dočasnou péči, která by přešla v adopci, pokud se původní majitel v zákonné lhůtě nenajde.

Kočičky v útulku Kocour Felix všem děkují za včerejší Vánoce! Pro naše chlupáče se vybralo celých 32000 korun, navíc od "Ježíška" dostali spoustu dobrého papání, pelíšků a hraček. Kočky si také moc užily pomazlení a hry s hodnými lidmi, co je přišli navštívít! Navíc dvě kočičky přímo na akci získaly nový domov - byla to Lexi, kočka "z chaty" a Čertík, kotě, které jsme vychovali na lahvi.

Našla se černá kočka - Praha 4 - Michle
tato dospělá kočička přebývá od začátku listopadu na soukromé zahradě v Praze 4 - Michli. majitelé ji tam krmí a ona v podstatě neodchází. Z toho soudíme, že v blízkosti nemá vlastní domov - může tedy být ztracená nebo vyhozená, ale mohla přijet i z větší dálky. Je zjevně dobře živená a velmi přítulná. Pokud víte o někom, kdo podobnou hledá, dejte mu prosím kontakt psoz@seznam.cz nebo 728 193 712.

Tato velmi přítulná rezavá kočička se našla v prvním prosincovém týdnu ve vesnici poblíž Veltrus. Je to zjevně kočička domácí, u nálezkyně v domě se ihned zabydlela a nemá ani konflikt s její kočkou. Je tedy zjevné, že je ztracená, případně vyhozená. Víte-li o někom, kdo rezavou kočičku (samičku) hledá, dejte mu prosím kontakt: psoz@seznam.cz nebo 728 193 712

Pomůžete nám zachránit život Buenovi?

Stojíme nad velkým rozhodnutím, nad křižovatkou, která rozhodne o tom, zda bude Bueno žít. Buena máme u nás v útulku od malého kotěte, získali jsme ho od pána, který hrozil jeho utopením, bohužel je to obyčejný černý chlapeček, tak u nás zůstal až doteď. Před několika týdny začal být nemocný, měl rýmu a horečky, dostal tedy antibiotika. Na ty nezareagoval a během týdne se mu nalilo bříško menším množstvím výpotku a bohužel začal plést zadníma nožkama. Byl hodně slabý, nevědělo se, zda je to z jeho stavu či další příznak nemoci. Následovala diagnostika a nakonec se z toho všeho vyklubala neurologická FIP. FIP je stoprocentně smrtelná nemoc pokud se kočkám nenasadí léčba, která je velmi nákladná. Aby toho nebylo málo, miláček Bueno k FIP dostal ještě kalicivirózu. To byl na jeho tělíčko obrovský nápor, ale nevzdal to a kalicivirózu přepral.

Bueno je tedy od 19.10. v léčbě nerologické FIP, je na dobré cestě k životu. Jenže zde přichází problém - náš útulek je na tom finančně příšerně. Doba je těžká a náš útulek je dotovaný pouze z peněz hodných dárců, kteří ale také sami nemají mnoho. Po zaplacení nájmu a energií za tento měsíc nám na účtě zbyde pouze kolem deseti tisíc. Nemůžeme si dovolit léčit nákladnou neurologickou FIP, když kvůli tomu pak nebudou naše ostatní kočičky mít co jíst. Zatím ještě léky pro Buena máme, ale pokud se na jeho léčbu nevyberou peníze, už další sehnat prostě nebudeme moci. Proto prosíme vás všechny, kterým osud malého Buena není lhostejný, pomozte nám dotáhnout jeho léčbu do konce a dopřát mu dlouhá spokojená léta života, nemůžeme se k téhle nevinné dušičce obrátit zády. Pomůže nám každých pár korun, věříme, že to společně dáme dohromady. Cena léků na FIP silně klesla a Bueno je malinký, i tak celá léčba vyjde přibližně na 10000 korun. Pokud máte chuť a můžete Buenovi pomoci, peníze můžete poslat pomocí sbírky sem https://www.donio.cz/pomuzetebuenovi

Všechny vás srdečně zveme na letošní Kočičí Vánoce, budou se konat u nás v útulku (U Obalovny 948) v sobotu 10.12. od 10 do 18 hodin. Přijďte na kávu, čaj, či občerstvení, pomazlit kočky nebo si popovídat s ošetřovatelkami. V útulku se na vás budou těšit mazlivá koťátka i třeba staří pardálové jako je Kulíšek!

V sobotu nás čekalo nemilé překvapení - kočička Coraline. Kolem čtvrté hodiny u nás zazvonili lidé s koťátkem zavázaným v pelíšku a dece na flaškou s teplou vodou. Mají doma bohužel psa, který jí ohrožoval. Když jsem kočičku poprvé viděla, byla jsem zděšená, vezhládně ležela na lahvičce, oči měla tak slepené hnisem, že vůbec neviděla. Když jsem jí ale vzala do rukou, okamžitě ožila a začala kolem sebe čuchat. Měla tak šílený hlad, že mi okamžitě začala hryzat do prstů až do krve, které byly cítit kuřecím masem, které jsem v tu dobu připravovala pro naše kočičí miláčky. Vzali jsme jí tedy dovnitř a hned se hodně najedla. Poskytli jsme jí základní ošetření a po čištění se nám povedlo Coraline otevřít oči, bohužel ani tak moc nevidí, protože má oko skoro zakryté nateklou zanícenou sliznicí. Má ale chuť k životu, to je nejdůležitější.
Nebude to s ní jednoduché a náš útulek je na tom finančně opravdu mizerně. Pokud máme Coraline napomoci k lepšímu životu, budeme potřebovat vaší pomoc. Kočička se snaží, je vidět, že chce žít. Coraline bude potřebovat intenzivní péči jak od nás tak od veterinářů a to rozhodně nebude zadarmo.
Pokud byste na její péči chtěli přispět, můžete jakýkoliv obnost poslat na účet 179500872/0300, do poznámky "Coraline".

Naše kočičky se radují! Opět jsme byli vybráni do skvělého projektu Click and Feed Click and Feed! My a především naše kočičky těmto sponzorům moc děkují. Osobně přišli dar převzít Tomáš, Olinka, Malina a Andromeda. Stejně tak děkujeme i všem, co poctivě klikají a tím naplňují mističky kočkám i pejskům po celé republice. Pro ty, co projekt ještě neznají - na adrese https://www.clickandfeed.cz/ můžete jednou denně kliknout, čímž zajistíte naplněnou mističku pro jedno zvířátko. Vás to nic nestojí a zvířátka se tím nají!
https://www.clickandfeed.cz/