tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Pomoci nemocnému člověku, ale i zvířeti, by mělo být samozřejmostí každého kulturního a zodpovědného člověka. Tím, jak se staráme o nemocné a nemohoucí, ukazujeme svoji sociální úroveň, morální povinnost a srdce na správném místě. Co tedy udělat, pokud najdete opuštěné či zraněné zvíře?

 Poskytnout první pomoc. Pokud je to možné, umožněte zvířeti, aby jeho životní orgány fungovaly, např. zastavte krvácení, udržujte kočku v teple, uvolněte dýchací cesty, apod.


Pokud je zvíře živé, divoké či agresivní, nedotýkejte se ho. Jeví-li známky nemoci nebo úrazu, kontaktujte policii, odchytovou službu nebo útulek, kde vám poradí podle dané situace, co máte dělat. Uveďte místo, kde se zvíře nachází, jak vypadá a zanechte na sebe kontakt.


 Pokud je zvíře živé, chová se klidně a mile, je přítulné, přijde k vám a dožaduje se mazlení, zjistěte v okolí, zda se někomu neztratilo. Odneste kočku domů nebo do útulku, v místě nálezu vylepte letáčky s oznámením o nálezu zvířete, ve kterém bude uvedeno, jak vypadá a kde se nachází nyní. Kočku případně nechte prohlédnout, dle potřeby i ošetřit veterinářem, nebo kontaktujte útulek.


Pošlete fotografii zvířete (pokud je to kočka , pesmorče atd..)  s textem, ve kterém bude uvedeno datum nálezu, místo nálezu a popis kočičky na e-mail: psoz@seznam.cz, sdruzeni@kocici-utulek.cz , abychom ji mohli uveřejnit na našich stránkách v rubrice Našli se (případně zde můžete inzerát zaznamenat sami).

Podívejte se na následující internetové stránky, zda někdo vámi nalezené zvířátko nehledá a nezveřejnil tuto informaci v rubrice ztráty nebo ztratili se a současně přidejte informaci o nálezu kočičky do rubrik nálezy nebo nalezli se.
Jsou to následující stránky:
www.nalezenci.cz
www.kocky-online.cz
www.kocka-info.cz
www.modrykocour.cz
www.milackove.net
www.pet-net.cz 

 Přeštěte si níže uvedený text, je dost návodný, ale stejně raději zavolejte  Hanu Janišovo – 728 19 37 12. Probere s vámi okolnosti vašeho konkrétního případu a na zkáldě zkušeností z podobných případů vymyslí vhodný postup právě pro ztrátu vašeho zvířátka.