tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Fotka

Velice vás prosím o šíření všemi možnými kanály, i když nejde o kočky. Lišky jsou také nádherné cítící bytosti, ale bohužel lidé jim věnují jen málo zájmu. Dokonce i lidé mimo oficiálně povolenou zločineckou organizaci – myslivce – je často považují za škodnou.

Je šílené, že je v našem státě zákonem povoleno kruté týrání zvířat, při kterém nesmírně surovým a obzvláště bolestivým způsobem přicházejí o život dospělá zvířata i jejich mláďata a navíc mláďata často před zraky matek!!!

Důležité je, aby co nejvíce lidí aktivně prosazovalo tuto petici – na ulicích, v útulcích, prostě kdekoli. Podepsané petiční archy (ke stažení ZDE) pak prosím naskenujte a pošlete na mail:  psoz@seznam.cz, originály si zatím ponechte.

Akci organizuje jedna členka PSOZ, která má osobní zkušenost – jedno liščí mládě zachránila, vypiplala a pak předala záchranné stanici.

Zajímavé čtení k tématu norování a tomu přilehlých témat (jedná se o rozhovor) obsahuje mimo jiné také informace z příslušné legislativy. Článek si můžete přečíst ZDE.

Další dokumenty ke stažení zde:

Co je to norování?

Norování v obrazech… 


Díky moc za pomoc, třeba to ovlivní někoho, kdo dokáže ovlivnit zákony!
Hanka Janišová, PSOZ

 

P.S.

Vzkaz od paní Markové:

"Dobrý den, děkuji za odkaz i nabízenou pomoc. Zde posílám ještě jeden článek s fotkami a videoklipy. Zatím se mi nedaří sehnat kontakt na Jiřího Beneše, který tu petici proti norování organizuje - našla jsem ho pouze na facebooku a asi spravuje i fb stránkunicméně mi na zprávu neodpověděl. On asi záměrně nikde neuvádí kontakty, protože si umím představit, co by mu chodilo od myslivců, ale momentálně to je na škodu :( Nicméně se budu snažit dál.  

Posílám pár fotek té "hrozné šelmy", kterou jsem měla týden doma a momentálně za ní jezdím do záchranné stanice, neboť podle zákona chov lišky doma je týrání zvířat a hrozila by mi až stotisícová pokuta... 

S pozdravem a přáním pěkného dne M. Marková"

Filip 28