tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Hurvínek
Asi osmiměsíční, neuvěřitelně miloučký a statečný kocourek Hurvínek se našel 27.11. v Praze - Kobylisích. Měl zlomeniny nožiček a tak jsme mysleli, že jej srazilo auto. Nakonec se ale zjistilo, že to nebylo auto - vypadl z osmého patra, protože nezodpovědní majitelé nechali otevřené okno...

 

Lidé, kteří jej našli nás kontaktovali a protože to bylo v neděli pozdě večer, poprosili jsme je, aby jej zavezli na veterinární kliniku Stodůlky, která je sice daleko, ale výborná a navíc nonstop. Tam kocourkovi udělali vyšetření a zjistili, že kromě zlomených tří nožiček má také krvácení do dutiny břišní. Ani nám to nevolali a hned jen vzali na sál. Zjistili natrženou slezinu, a tak jej hned operovali - slezinu odstranili (kočka, jak nám vysvětlili, může bez sleziny úplně normálně žít). Kocourek přežil a druhý den už sám jedl. Tehdy jsem se to teprve dověděla a už jsem neměla to srdce nechat ho uspat, což bych byla asi udělala, kdybych se o slezině a nožičkách dověděla před tou první úspěšnou operací. Souhlasila jsem také, že mu za dva dny na to odoperují též nožičky. Nakonec dvě nožičky zachránili, třetí, pravou zasní, zcela roztříštěnou, museli amputovat. Dnes už je kocourek ve výborném stavu, začíná hezky chodit po třech nožičkách, krásně papá a mazlí se. A hlavně - dnes jde bydlet do nového domova k moc hodné paní!!! 

Jenže operace s několikadenní hospitalizací celkem stály 20.930 Kč!!! A to i přes to, že Vetcentrum Stodůlky poskytuje útulkům nekomerční ceny. To je ovšem pro Pražský spolek ochránců zvířat s momentálními více než 200 kočkami, které máme v péči, opravdu šílená, bezmála likvidační suma. Sice se nám podařilo kontaktovat původní majitelku, ale ta je na tom finančně hodně špatně, navíc už kocourka nechce zpět. Prosíme proto o pomoc, sami takovou částku nezvládneme! Předem velice děkujeme. Pokud máte chuť pomoci jakoukoli částkou, prosíme pošlete ji na účet PSOZ 179 500 872/0300 s poznámkou "Hurvínek". 
Moc děkujeme!!!! 
Hanka Janišová a všichni z PSOZ