tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Ahoj a dobrý den všem,

omlouvám se, že některé z vás v poslední době zásobuju, tohle je důležité a akutní, prosím shlédněte video a přidejte se. Už za to bojujeme tak dlouho a je to tak blízko…a taky to nemusí vyjít:

VIDEO ZDE.

Kožešiny video

  https://www.vyzvababisovi.cz/ 

V Česku funguje 9 kožešinových farem. 20 tisíc lišek a norků zde každým rokem živoří v holých drátěných klecích, kde pro sebe nemají ani metr čtvereční. Jde přitom o divoké šelmy, které mají v přírodě rozsáhlá teritoria a uvěznění ve stísněném prostředí snášejí obzvláště špatně.

Na podzim jsou tato zvířata pověšena za ocas a zabita elektrickým proudem nebo naházena do plynových komor.

To vše jen proto, aby se z nich mohly vyrobit módní ozdoby bund a kabátů.

70 % Čechů již mnoho let žádá politiky, aby tento byznys v Česku zakázali, tak jako jej zakázali již v 10 zemích Evropy. 50 poslanců toto volání v roce 2016 konečně vyslyšelo a společně předložilo návrh zákona na úplný zákaz kožešinových farem. Návrh ve Sněmovně těsně prošel prvním čtením a nyní se blíží finálnímu hlasování.

Baštou příznivců kožešinových farem se stal poslanecký klub hnutí ANO. Většina jeho poslanců chtěla návrh zákona bez dalšího projednání smést ze stolu již v prvním čtení a nepřesvědčil je ani otevřený dopis 42 předních českých biologů, kteří se za něj před projednáním postavili. Pokud poslanci hnutí ANO svůj postoj nepřehodnotí, návrh zákona pravděpodobně většinu pro přijetí nezíská.

Jeden člověk to ale může změnit! Vyzvěte s námi přímo předsedu hnutí ANO Andreje Babiše, aby se rázně a přesvědčivě zasadil o podporu návrhu zákona v klubu ANO a pomohl tím získat pro zákaz kožešinových farem potřebnou většinu ve Sněmovně.

sdílejte

Děkuju Lenka Kratochvílová

PS: V případě mailu (viz instrukce ve výzvě) úplně stačí jedna věta, třeba: Podporuji zákaz kožešinových farem v České republice, prosím, podpořte jej také při hlasování v poslanecké sněmovně.