tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Karlštejn 2

Podzimní umísťovací výstava koček a psů se bude konat v sobotu 7. října od 10 do 17 hodin v krásném areálu Muzea betlémů na Karlštejně, Karlštejn č. p. 11.
Umísťovací výstavy opuštěných koček pořádáme pravidelně od roku 2013. Naše první výstava se konala 1. a 2. června 2013 a moc kočiček tehdy nový domov nenašlo. Jak roky míjely, lidé si na naše výstavy nacházeli cestu. Každým rokem přicházelo stále více návštěvníků a nový domov nacházelo stále více kočiček. Od jara roku 2016 jsme na výstavu pozvali také ochranářské spolky, které se zabývají záchranou opuštěných psů. A o nabízené pejsky k adopci byl ze strany návštěvníků velký zájem. Každý rok pořádáme výstavy dvě, jarní a podzimní výstavu, a naše výstavy jsou již vždy otevřené pro opuštěné kočičky i pejsky.

Výstavy pořádané na Karlštejně zaštiťuje Muzeum Betlémů, Karlštejn čp. 11. Zachraňujeme kočičky a pejsky zejména z oblastí Podbrdska, Berounska a Povltaví. Na výstavách na Karlštejně tyto zachráněné kočky a psy nabízíme k adopci právě obyvatelům těchto zmíněných oblastí. 
Všechny kočky v naší péči jsou očkované a dospělá zvířata jsou kastrovaná. Umísťováním kastrovaných dospělých koček do domácností zabraňujeme dalšímu nechtěnému množení zvířat. Pejsci nabízení na výstavě k adopci jsou, obdobně jako kočičky, očkovaní, a dospělí jedinci jsou též kastrovaní.
Podzimní umísťovací výstavy se účastní tyto ochranářské organizace: Občanské sdružení na ochranu zvířat Podbrdsko, Chlupáči v nouzi, z.s., Srdeční záležitosti z.s., Azyl Tylda, z.s. a Psí útulek Dobříš. Na výstavě bude hledat nový domov asi 30 kočiček a 10-15 pejsků z těchto organizací. Přímo z výstavy si zájemci mohou odnést kočičku či odvést pejska. S novými majiteli sepisujeme adopční smlouvu a noví majitelé nám přispívají na kastraci a okování našich zvířat formou adopčního příspěvku. 
V rámci podzimní umísťovací výstavy koček a psů na Karlštejně bude probíhat prodej v obchůdcích s rukodělnými výrobky, knihami a dalšími drobnostmi. Nákupem v těchto obchůdcích přispějí kupující na veterinární výdaje a další potřeby zvířat v naší péči. 
Na výstavě bude zajištěno také občerstvení pro návštěvníky formou volné nabídky pochutin přímo z Karlštejnské pekárny. V areálu Muzea betlémů si mohou návštěvníci odpočinout, posedět na venkovních lavičkách, načerpat sil a samozřejmě si s námi popovídat. V klidu si mohou promyslet pořízení čtyřnohého kamaráda. 
Vstupné je dobrovolné.

 děkuji a jsem vděčník Dana