tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Dorotka

Dorotka je moc hodná osmiletá želvovinová Britka, která k nám, do útulku Kocour Felix, přišla letos v květnu, spolu se svými čtyřmi kočičími příbuznými. Jejich původní majitel byl starší pán, bohužel těžce nemocný a v posledních dnech svého života, když věděl, že se o své kočičí miláčky už nebude moci starat, nás oslovil, zda bychom se jich ujali, postarali se a našli jim časem nové domovy. Všech pět (tři kocourci a dvě kočičky) jsou moc milí a je na nich vidět, že měli v životě dobrou péči a lásku.

Bohužel nějakou dobu po jejich přijetí jsme zjistili, že Dorotce je strašně cítit z tlamičky a veterinář řekl: "Strašné zuby, všechny musí ven!" Věděli jsme ale (z podrobného popisu, který nám pan majitel s kočičkami poslal), že Dorotka má špatné srdíčko a tak nemůže dostat normální narkózu. (Proto jejich původní lékař také kdysi nedoporučil její kastraci.) Oslovili jsme tedy veterinární kliniku Fénix, kde jsme s podobným případem již dříve měli výbornou zkušenost. Tam kočičku vyšetřili - srdíčko (nebylo to tak hrozné), krev a vše potřebné a přistoupili k operaci zubů při šetrné inhalační narkóze. A současně, když už musela do narkózy, tak také ke kastraci. Vše dopadlo výborně, kočička je živá a zdravá a poté, kdy ji již zjevně nebolí zoubky, také spokojenější.

Jenže! Operace se všemi potřebnými vyšetřeními stále téměř 8.000 Kč, jenže právě nyní, kdy se na nás současně nahrnulo neuvěřitelné množství letošních koťátek, z nichž každé představuje nemalý výdaj na odblešení, odčervení a očkování. V důsledku toho všeho se stav účtu PSOZ snížil natolik, že pokud se nestane (finanční) zázrak, budeme muset vyhlásit stop stav a omezit i veterinární péči pro naše chlupaté svěřence jen na to nejnutnější minimum. Jinak útulek nepřežije ani půl roku. Do toho nám ale, v důsledku covidu, odpadlo několik hodných lidí, kteří nám dosud pravidelně přispívali...

Pomůže i malá částka! Pokud můžete prosíme, pošlete - třeba i jen několik stovek - na účet PSOZ 179500872/0300. Předem moc děkujeme - situace je vážně zoufalá!

Hanka Janišová a všichni z útulku PSOZ Kocour Felix v Klecanech