tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Cita

Rozkošnou asi dvouměsíční mourinku Čitu nejspíš někdo vyhodil – našli ji totiž dvě spolupracovnice Pražského spolku ochránců zvířat při výletu na vesnickém nádraží v jižních Čechách. Ačkoli se ptaly mnoha místních, nikdo se k ní nehlásil. Rozkošné koťátko, které vrnělo, jen se ho dotkly, tam samozřejmě nedokázaly nechat a tak se druhý den ocitlo v domácím depozitu PSOZ v Praze 8. Tady se maličká, rozkošná Čita stala oblíbenkyní lidí i místních koček.

 

Jen po pár dnech bylo divné, že čím dál méně papá a méně si hraje a skoro pořád spí. Tak jsme ji vzali na veterinu. Na rentgenu se zjistilo, co je příčinou a nebyla to dobrá zpráva – brániční kýla. Podle vyjádření lékaře by stačil týden, a Čita by zemřela. A tak jsme neváhali a odvezli jsme ji k MVDR. Daškovi, o němž jsme věděli, že dokáže i tak malé zvířátko úspěšně operovat. Operace se povedla a Čituška hned druhý den začala zase krásně sama papat a od té doby je opět tím úžasným hravým a mazlivým koťátkem.

Když jsme se rozhodovali o operaci, nevěděli jsme, že její cena bude přes 10.000 Kč. Samozřejmě to není cena nepřiměřená a za normálních okolností bychom to zvládli – přece nenecháme úžasné koťátko umřít.... JENŽE! Právě den po operaci jsme se dozvěděli, že kvůli propadu tržeb v důsledku Covidu nám odpadl náš dosavadní největší sponzor! Samozřejmě lékaři, který odvedl výbornou práci to nemůžeme nezaplatit... Ale za co teď budeme kupovat jídlo nebo vakcíny pro koťata, platit energie a podobně???

A tak nyní MOC prosíme vás všechny, kterým nejsou lhostejné opuštěné kočičky: přispějte na operaci koťátka Čitušky a tím i na spoustu dalších koťátek, která tak budeme moci zachránit! Pomůže doslova každá stokoruna!

Pokud chcete a můžete pomoci, pošlete prosím libovolnou částku na účet 179500872/0300 a do poznámky dejte Čita. MOC děkujeme!