tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

DK1

Daneček je nesmírně hodný a přítulný a vděčný kocourek ve věku asi mezi jedním a třemi lety, který však, podle paní doktorky, nyní vypadá spíše na 10 a je silně podvyživený. Je to zřejmě jeden z těch případů, kdy lidé vyhodí zvířátko, které je zvyklé doma a venku se o sebe nedokáže dostatečně postarat. Našla ho jedna hodná paní na ulici u plotu zahradní kolonie v obci Beřkovice, kde se vyskytují volně žijící kočky. Ležel na zemi, vypadal, že už nedýchá a na čumáčku měl muší larvy. (Před ní ho vidělo hodně lidí, ale neřešili jej…)

Paní se ale rozhodla, že jej aspoň nenechá trpět a kontaktovala PSOZ abychom poradili, co s ním. Na základě telefonátu s námi jej pak ihned odvezla na veterinární kliniku, se kterou spolupracujeme. Paní doktorka jej vyšetřila a zjistila, že nejspíš šanci na přežití má. Byl strašlivě dehydratovaný, tak jej hned napojila na kapačky. Po pár hodinách se kocourek jakž takž vzpamatoval, tak bylo možné pokračovat ve vyšetření. Ukázalo se, že má poněkud zvýšenou močovinu v krvi, pravděpodobně v souvislosti s dehydratací a silný zánět, asi ve střevech – nejspíš byl dříve zvyklý jíst kvalitní stravu a to, co si dokázal nyní venku sehnat, mu rozhodně neprospělo.

Nejzásadnější věc ale ukázal rentgen: kocourka muselo nejspíš srazit auto. Sice nemá žádnou zlomeninu ani vnitřní krvácení, ale neuvěřitelná věc – srdce má posunuté do místa, kde se normálně nenachází. Nyní je tedy na infuzní terapii, bere léky a paní doktorka zvažuje, co se dá udělat s posunutým srdíčkem, aby to kocourka neohrozilo na životě.

Bohužel to vše nebude nijak levné a tady je jádro problému. Útulek, vzhledem k tomu, že se k nám v posledních měsících neustále hrnou další a další nalezenci (především koťata, často v dezolátním stavu, která jiné útulky už dávno přestaly přijímat), jsme na tom opět úplně zoufale s financemi. Ano, jsou lidé, kteří nám radí: „Tak také udělejte stop stav, když mohou jiné útulky…“ Ale copak si můžeme vzít na svědomí, že ti bezmocní tvorečkové umřou v příkopu nebo u popelnice? A tak nám opět nezbývá, než prosit o pomoc vás všechny, kterým není osud kočiček a kocourků lhostejný. Pokud pošlete jakoukoli částku, pomůžete tím vyléčit úžasného kocourka Danečka a zachránit desítky opuštěných koťátek. Samozřejmě pokud byste chtěli koťátka i Danečka vidět na vlastní oči, budete vítáni v našem útulku.

Prosíme, chcete-li pomoci, pošlete jakoukoli částku na účet 179500872/0300 a heslo „Daneček“.

MOC děkujeme!

Hanka Janišová a všichni z útulku Kocour Felix

psoz@seznam.cz 

DK4

 

DK2

DK3