tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Zrzínek2

Byl začátek letošního října, když do Pražského spolku ochránců zvířat zavolal strážník z Městské policie Říčany. Našli zrzavého kocourka s kratším ocáskem, asi půlroční kotě. Kocourek měl už na první pohled těžkou zlomeninu zadní nožky a zjevně velmi trpěl. Poprosila jsem strážníky, aby jej dovezli do veterinární kliniky Fénix, že mu tam jistě pomohou. Kocourek byl tentýž den ošetřen a vyšetřen. Ukázalo se, že má nejen komplikovanou zlomeninu kolena, ale na druhé tlapce ještě zlomeninu kotníku. Dostal léky proti bolesti a na druhý den byla stanovena operace. Pan doktor její cenu odhadl kolem 16.000 korun.

Zrzínek3

Strážníkům se mezitím ozval možný majitel kocourka, kterého se snažili najít, protože bylo jasné, že město operaci hradit nemůže a pro Pražský spolek ochránců zvířat, který se kocourka ujal, by to byla částka v současné době v podstatě likvidační.

Člověk který se zprvu přihlásil jako možný majitel, se ihned rozjel na veterinární kliniku a kocourka zjevně poznal a kocourek jeho – přes své zranění natahoval k páníčkovi hlavičku a předl! Pán nejprve řekl, že je to určitě jeho kocourek, ale pak se zeptal na cenu operace. Když slyšel částku, suše sdělil, že kocourek jeho není a odjel!!!


Pan doktor zavolal k nám do PSOZ a zeptal se mě, jestli jsme tedy ochotní to zaplatit my nebo má kocourka uspat – samozřejmě sama klinika by takový náklad také nemohla nést. Jenže… Kdo by měl srdce rozhodnout o zabití mladého, krásného a mazlivého kocourka, který by zemřel jen proto, že ho zradil jeho páníček! My tedy ne! A tak jsme se rozhodli operaci odsouhlasit a doufat, že nám hodní lidé pomohou se na tuto částku (které ovšem ještě naroste o druhou nožičku a kontroly) složit.


Ano, je to naše riziko, ale věříme, že i přes současnou těžkou dobu se ještě najde dost hodných lidí, kteří si navíc mohou dovolit pár stovek přispět. Navíc tím nepomohou jen samotnému Zrzínkovi z Říčan, ale i dalším zhruba 200 kočičkám a kocourkům v útulku Kocour Felix, kteří musí jíst, být v teple a dostávat potřebnou péči.

Pokud máte chuť a možnost pomoci, pošlete prosím jakoukoli částku na účet 179500872/0300, heslo Zrzínek z Říčan.


Městské policii Říčany velice děkujeme za kroky, které ochotně podnikla k jeho záchraně!

Jakékoli aktuální informace o jeho stavu vám kdykoli rádi podáme prostřednictvím mailu psoz@seznam.cz.

Předem za Zrzínka i za všechny naše chlupáče moc děkuji!
Hana Janišová, PSOZ

Zrzínek