tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

IMG 20220124 134121 446

V pondělí 17. ledna se na čísle Pražského spolku ochránců zvířat ozval telefonát zhruba tohoto znění: „Pracuji ve výrobním areálu v Praze 4 a krmím tady místní kočičky. A jednoho kocourka jsem teď našel v zakrvavené krabici a má utrženou nožičku. Prosím, přijeďte si pro něj a dejte ho uspat, strašně trpí a já nemám auto…!“ Podle jeho dalších slov kocourek nejspíš skočil do drtičky větví, která v areálu pracuje, ale taky to mohl být pes, těžko prý říci.

Pro kocourka jsme tam byli za půl hodiny a hned putoval na veterinární kliniku Fénix – ne aby se utratil, ale aby jej tam zkusili zachránit. Místní lékaři už zachránili i těžké několikanásobné zlomeniny, zatímco tady by šlo asi „jen“ o amputaci. A třínohé kocourky už jsme u nás v útulku také měli a žili šťastně mnoho let.

Ještě ten večer jej pan doktor úspěšně odoperoval a dal mu léky a kapačky. A druhý den jel „Čertík z drtičky“, jak jsme jej zatím pojmenovali k nám do útulku. Od prvního dne krásně žere a není problém mu dávat léky. Sice se ještě hodně bojí, ale asi ví, že jsme ti lidé, co mu zachránili život.

Bohužel ale operace stála skoro 13.000 Kč (ukázalo se, že má také rozdrcené prstíky na zadní tlapce, tak ty se musely také amputovat) a další peníze ještě stojí a budou stát kontroly a léky. Přitom náš útulek je nyní v opravdu velice špatné finanční situaci, protože nás desítky tisíc korun stálo zachránění kočiček, které onemocněly FIP.  Pokud by se nenašla pomoc, museli bychom vyhlásit naprostý stop stav na přijímání kočiček, což by zjara znamenalo skutečnou katastrofu pro letošní koťata.

Prosíme tedy o pomoc vás všechny, kdo máte velké srdce a milujte kočičky! Tím, že pomůžete Čertíkovi, pomůžete i mnoha dalším kocourkům a kočičkám! Každá stokoruna bude velice cenná. Pokud tedy můžete a chcete, pošlete jakoukoli částku na účet 179500872/0300, heslo Čertík z drtičky.

PS: Samozřejmě se na Čertíka můžete kdykoli přijet podívat nebo na požádání obdržet fotky.