tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

 

Tomášek a Jimík byli nalezeni každý jinde a nemají nic společného – kromě dvou věcí. Oba mají strašlivě nemocná očička, tak nemocná, že to ohrožuje (či ohrožovalo) jejich život, a oba jsou nyní v útulku PSOZ Kocour Felix v Klecanech.

Zrzečka Jimíka jsme odchytili začátkem dubna v Klánovicích, kde po zemřelé paní zbylo na zahradě asi 12 kočiček a kocourků – nekastrovaných a v nepříliš dobrém zdravotním stavu. Začali jsme zde chytat a kastrovat, ale Jimíka jsme ještě nekastrovali, protože v jednom očičku má akutní zánět a druhé (levé) je atrofované, zapadlé a akutně hrozí prasknutí. Nezbývá než brzy operace a před ní a po ní léčba antibiotiky a léky proti bolesti. Celé to vychází na něco přes 4.000 Kč.

To víme tak přesně, protože, na rozdíl od Jimíka, černobílý Tomášek má už operaci úspěšně za sebou (úspěšně proto, že spolupracujeme se specialistou na oči, MVDR. Marxem, který operuje báječně). Jenže to pro nás znamená celkem přes 8.000 Kč, přičemž Tomáška (který byl nalezen v Hloubětíně) jsme museli ještě před operací dostat z celkového selhávání organismu – byl těžce podvyživený a měl zánět horních cest dýchacích. Od začátku však byl velice mazlivý a vděčný, jde tedy nejspíš o vyhozeného kocourka z bytu, který se o sebe venku naprosto nedokázal postarat.

Celkem tedy jde asi o 9.000 Kč. A to jsou pro nás v současné situaci, kdy se vše strašlivě zdražuje, obrovské peníze. A bojíme se nyní nejen, že budeme muset pozastavit příjem, ale bojíme se již i o samotné přežití útulku.

Proto velmi prosíme vás všechny, komu není osud těchto kocourků, ale ani všech ostatních chlupáčů z útulku Kocour Felix lhostejný, o finanční pomoc i o pomoc se šířením této prosby mezi další lidi. Pomůže skutečně každá stokoruna!

Máte-li chuť a možnost přispět na Tomáška a na Jimíka, pošlete prosím jakoukoli částku na účet 179500872/0300. Heslo „Tomášek a Jimík".

Aktuální informace i fotky rádi poskytneme prostřednictvím mailu psoz@seznam.cz nebo se na ně můžete přijít osobě podívat. Ostatně brzy, jak věříme, pro ně budeme hledat též nové domovy.

Za oba i všechny další vám moc děkujeme!