tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Jak se dalo předpokládat v souvislosti s letošní teplou zimou, je nyní ještě víc březích kočiček a koťátek, než bývalo kdykoli dříve. A my v Pražském spolku ochránců zvířat se řídíme prvním kočičím přikázáním: „Nenecháš kočku v nouzi a koťátka už teprve ne". Proto, když se najdou kočičí sirotci nebo rodinky, případně vysoce březí kočička, kterou už by byl zločin kastrovat, ubytováváme je u našich spolupracovníků v tzv. dočaskách. Striktně v jednom bytě jen jedna kočičí rodinka, aby se nepřenášely případné nemoci. Když jsou koťátkům dva měsíce, odčervíme je a dvakrát naočkujeme a maminky vykastrujeme a pak už mohou k nám do útulku Kocour Felix v Klecanech.

Jenomže to stojí spoustu peněz – trojí odčervení a dvojí očkování jednoho kotěte 700 Kč, odblešení a odčervení a kastrace maminky 1200 Kč. V současné době máme celkem v osmi dočaskách sedm maminek (v jedné jsou samotná koťátka) a celkem 28 koťátek. To znamená, že už nyní – a to je teprve začátek kotěcí sezóny – nás čeká výdaj skoro 28.000 Kč na koťátka a 8.400 kč na maminky. Přitom se dá očekávat, že do podzimu se jich v naší péči vystřídá ještě podstatně víc.

Někdo by řekl: tak je nechte osudu! Ale to my právě nechceme – věříme totiž, že se i přes současnou těžkou dobu najdou hodní lidé, kteří na základní zdravotní péči o koťátka a jejich maminky přispějí a pomohou nám, abychom je ani nadále nemuseli nechat v nouzi.

Pokud chcete a můžete pomoci, pošlete prosím jakoukoli částku na Donio sbírku: https://www.donio.cz/prazskyspolekochrancuzvirat. Pomůže opravdu každá stokoruna!

Moc děkujeme! Fotky z dočasek se budou objevovat na našem webu a sociálních sítích jak jen budeme stíhat a informace také na vyžádání rádi poskytneme na adrese psoz@seznam.cz nebo telefonu 728 193 712. Také budeme postupně, jak se miminům budou blížit dva měsíce, přijímat žádosti o adopce.

Moc vám děkujeme!