tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Libuška je asi sedmiletá, neobyčejně krásná, dlouhosrstá kočička. Její osud však zdaleka krásný nebyl. Narodila se ještě se čtyřmi sourozenci plaché mamince, kterou krmil pracovník garážového domu v pražské Libuši. Jenomže když bylo koťatům asi půl roku, změnil garážový dům majitele a ten kočky v garážích zakázal – s tím, že pokud do týdne nezmizí, nechá tam dát otrávené návnady. Pán, který je do té doby krmil si je však vzít nemohl, a tak zavolal PSOZ. Maminku s koťaty jsme odchytali a odvezli do útulku Kocour Felix v Klecanech. Během těch zhruba sedmi let už Libuščina maminka a sourozenci, až na jednoho brášku zemřeli, většinou na selhání ledvin. Sama Libuška však stále vypadala zcela zdravá. Lidí se bála, a tak se pro ni nepovedlo najít domov, ale v útulku měla dostatek jídla a volnost (máme vnitřní prostory i voliéry a kočičky si mohou vybrat, kde chtějí být), a tak se zdála spokojená.

V posledních týdnech si však pracovnice útulku všimly, že se podivně motá a třepe hlavičkou. Vzali jsme ji tedy na veterinární kliniku Fénix k doktoru Daškovi. Tak zjistil, že má v oušku tzv. Vestibulární syndrom (vysvětlil nám, že to je něco jako nádor) a ten jí tlačí na mozek. Jediná šance je operace, a to hodně rychle, jinak kočička umře. A také nám řekl, že operace bude stát maximálně 10.000 Kč.

Protože z minulosti víme, že hodní lidé ještě nevymřeli, riskli jsme to a přes naši opravdu špatnou finanční situaci jsme na operaci kývli - neměli jsme prostě to srdce jinak zcela zdravou kočičku nechat uspat. Libuška byla operovaná dnes, v pátek 1. července. Nyní už je zpět v útulku, má léčbu a operace se evidentně podařila. (Ostatně, když operuje dr. Dašek, obvykle to tak bývá...).

Včera však přišla faktura na předoperační vyšetření – 2.515 Kč. A dnes faktura za operaci – 7.402 Kč. Celkem tedy bez pár korun oněch 10.000 Kč (ovšem ještě bude po neděli kontrola.)

Moc proto nyní prosíme vás všechny, kteří chtějí a navzdory současné situaci také mohou pomoci o zaslání jakéhokoli finančního příspěvku na operaci kočičky Libušky na účet 179500872/0300. heslo Libuška. Pomůže skutečně každá stokoruna.

Jde o to, že Libuška má operaci už za sebou, ale pokud by se nám ty peníze nepovedlo zpětně získat, nemohli bychom už nikdy pomoci další kočičce, která by díky těm penězům mohla žít. A navíc bychom museli přestat přijímat další kočičky a kocourky – což zatím, jako asi jediný útulek stále ještě děláme. Naším heslem je: „Nenechat žádnou kočku v průšvihu", ale bez vaší pomoci to nezvládneme. Předem moc děkujeme vám všem, kdo pomůžete Libušce a tím i všem ostatním!