tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Micinka je asi dvouletá kočička, která – podle toho, jak je extrémně přítulná a miluje lidi – zřejmě od koťátka žila u hodných lidí. Možná v Říčanech u Prahy, možná jinde. To nevíme, protože její život (naštěstí JE na živu), můžeme sledovat až od konce listopadu 2022, kdy se těžce zraněná připlazila na zahradu k hodným lidem právě v Říčanech. Ti ji hned vzali na veterinu. Tam se na rentgenu ukázalo, že ji někdo postřelil. Střela uvázla v oblasti kyčle, kde nadělala opravdu velkou škodu – kostičky doslova rozdrtila. Kočičku to muselo strašně bolet, ale naštěstí ji intuice vedla tam, kde se mohla dočkat pomoci. Bohužel pan doktor jejím zachráncům sdělil, že operace bude stát nejméně 15.000 Kč. To však neměli, nejsou to bohatí lidé, ale obrátili se o pomoc na Pražský spolek ochránců zvířat. A my jsme se rozhodli do toho jít – Micinka je tak hodné a vděčné stvoření, že prostě nešlo ji nechat utratit!

Obrátili jsme se tedy na MVDr. Daška z veterinární kliniky Fénix, který už zachránil více kocourků a kočiček, i s horšími zraněními. Operace proběhla 8. prosince, ale nakonec stála přes 17.000 Kč! Byla totiž ještě komplikovanější, než se zpočátku zdálo.

Ano, můžete říci, že to bylo od nás v současné době velmi riskantní, ale prostě jsme ji nemohli nechat umřít! A věříme, že se opět najdou hodní lidé a současně takoví, kteří si i v dnešní šílené době mohou ještě dovolit dát pár stovek na záchranu zvířátka.

Pokud tedy chcete a můžete, budeme vděční za každou částku – pomůže to nejen samotné Micince, ale i dalším kočičkám nebo kocourkům, na jejichž záchranu bychom jinak neměli. Účet: 179500872/0300, heslo Micinka z Říčan.

Moc vám za ni děkujeme!