tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Kocourek Jeníček vás všechny moc prosí o záchranu svého, teprve šestiletého života! Zatím měl v životě štěstí v neštěstí, ale nyní to vypadá, že se štěstí k němu obrátilo záda – byla u něj totiž zjištěna FIP. Když budou peníze na léčbu, bude žít, když ne, má před sebou poslední týdny života.

Jeníček se narodil toulavé kočičí mamince v Praze na jižním městě pod keřem, kde zůstal sám ze čtyř sourozenců. Byl mu asi týden, když jeho maminku našel kousek od koťátek na silnici starý pán, který tam kočičky krmil. Mamince ani sourozencům už nebylo pomoci, ale Jeníčka, který ještě tence plakal, sebral. Bohužel mu poté koťátko ještě upadlo na zem, což se neobešlo bez následku – od té doby se Jeníčkovi klepe hlavička ze strany na stranu. Pán pak zavolal své známé, paní Janě, o které věděl, že to je veliká kočičí máma a koťátko jí svěřil. Paní Jana koťátko krmila z lahvičky, což bylo zezačátku obtížné, právě proto, že nedokázalo držet hlavičku. Časem už Jeníček začal jíst z mističky, ale dodneška mu padá hlavička. On se však s tímto hendikepem už naučil žít, takže mu neubírá na jeho stále dobré náladě.

Jak říká paní Jana, která je vlastně jeho maminka a velice jej miluje: „Je to ta nejčistší duše, která učí člověka milovat, pomáhá žít, smát se, a hlavně dává mému životu smysl."

Jeníček je hodně čistotný, neustále uklízí záchodky, každého oblizuje, chytá vodu do paciček, miluje všech pět kočiček, které spolu s ním u paní Jany bydlí – je to jeho rodina a on se o všechny s láskou stará. Spolu s paní Janou a kočičí rodinou se musel čtyřikrát stěhovat, ale pořád je ten stejný miláček, jako od koťátka.

Paní Jana říká: „Je to můj chlupatý bojovník, který miluje život, a hlavně si ho zaslouží. Já ale jsem v invalidním důchod, sice dělám, co můžu, chodím na brigády, ale na drahou léčbu FIP vydělat nedokážu. Jeníček je jedno obrovské srdce, které se přitulí pod peřinou, položí si hlavičku na moji ruku a packou mě jemně hladí po tváři. Moc prosím, pomozte mu žít!"

Pokud chcete a můžete, přispějte jakoukoli částkou na vyléčení kocourka Jeníčka! On i paní Jana si to zaslouží.

Účet: 179500872/0300, heslo Jeníček.