tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Nedlouho po té, kdy jsme museli velmi draze a složitě s pomocí chirurgických zákroků zachraňovat mourinku Lily, kterou nám někdo nemocnou hodil za dveře útulku Kocour Felix v Klecanech už zase řešíme další neradostný případ. Paní, která krmi kočičky v Praze 10 mi volala, že jí někdo přinesl asi tříměsíční kotě, pravděpodobně sražené autem (ale které na té silnici zjevně leželo několik hodin, protože už na něm bylo nakladeno spousta muších vajíček!).

Koťátko se nedokázalo postavit na zadní nožky, bylo tedy jasné, že jde o zlomeninu a asi ne úplně banální. Paní jsme hned poslali na veterinární kliniku Fenix, kde nedávno operovali Lily. Zde zjistili, že má zlomeninu kyčle. Doporučili neprodlenou operaci a to prostřednictvím zafixování šrouby zvenčí (následně odstranitelnými), což je pro kotě, u něhož se předpokládá růst, lepší. Operace se podařila a kočička, které jsme dali jméno Mimi, putovala do domácí péče k naší spolupracovnici Marii. Kočička však měla problémy s jedením a vyměšováním a maria druhý den zjistila, že příčinou by mohla bát dost velká kýla (vzniklá pravděpodobně také nárazem auta). Chudinka Mimi tedy putovala za dva dny na druhou operaci, tentokrát s kýlou. Nyní už je po obou operacích a věříme, že se ze všeho hezky dostane. Je to velmi temperamentní koťátko, plné života, tak snad se bude snažit. V domácí péči k tomu bude mít nejlepší podmínky.
Na závěr bych chtěla moc poděkovat všem, kteří finančně přispěli na operaci Lily. Sešla se nám tak více, než dvojnásobná suma, něž jaká byla na operavi Lily potřeba a nyní jsme z těchto peněz mohli uhradit obě operace koťátka Mimi. Nicméně pokud by se našli další hodní lidé a opět něco přispěli, bylo by to báječné - byli bychom totiž připraveni na další případ, který bude stát víc peněz. Zdá se totiž, že právě takovými letošek vyloženě oplývá.

Všechny fotky Mimi si můžete prohlédnout zde.