tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

sra

Chtěla bych všechny současné majitele koček, kteří zvažují „odložení“ svého zvířete do útulku upozornit na to, že stresem z přechodu kočky- bytového mazlíčka do cizího prostředí útulku plného cizích zvířat, ji vystavujete i smrtelnému riziku. Dřív, než kočku odložíte do útulku, prosím opravdu zvažte všechny jiné možnosti, jak svému zvířeti pomoci, především, zda jste opravdu dost dlouho hledali nový domov!

 

 

Krásná hodná stříbrná Britka Sára k nám byla umístněná po pěti letech spokojeného života domácího jedináčka u staré paní. Paní však zemřela a její dceři, která je na kočky alergická, se nepovedlo najít pro ni nový domov. Volila tedy umístění do útulku Kocour Felix, který má výbornou pověst a o kočky se zde snažíme starat opravdu jako doma. Nicméně faktem zůstává, že domácí jedináček byl náhle přesunut mezi 90 dalších koček.

Po několika dnech poté, kdy byla Sára umístěná do našeho útulku, začala být smutná, apatická, polehávala, nejevila zájem o jídlo ani dění kolem ní, stranila se ostatních koček. V počtu zvířat, která máme momentálně v péči, není možné sledovat u každého jednotlivce příjem potravy. Sára byla proto umístněná do tzv. domácího depozita – tedy k lidem, kteří mají jen jednu svoji kočičku -  k pozorování a další léčbě.

 

Od pondělí 3.6.2013, v době jedné z nejhorších povodňových situací za poslední roky, nás čekal každodenní maratón výjezdů na veterinární kliniku …  a to jsme ještě netušili, co všechno máme před sebou. Přes veškerou veterinární péči, která Sáře byla poskytnuta se stav kočičky nelepšil, několik dní ji byla podávána infuzní rehydratační terapie a nitrožilně navíc i výživa, dostávala antibiotika.

 

Přesto všechno se přidal výtok z očí a nosíku, dále odmítala pro bolestivé afekce na sliznici dutiny ústní jakoukoliv potravu a tekutiny, kočce reálně hrozil úhyn následkem dehydratace a nepřijímání potravy. Na veterinární klinice Fénix jsme nechali po domluvě kočičce zavést 7.6.2013 jícnovou sondu, nezbytně nutnou pro výživu kočky a začali jsme krmit ručně.

 

Sára užívá dvoukombinaci antibiotik, další antibiotické kapky do očí a přípravky na podporu imunity, k tomu je v pravidelných intervalech podávaná ručně do sondy speciální dieta pro kritické stavy a tekutiny.

 

Jak se Sára že všeho dostane, ukáže až čas. Momentálně se dá říct, že se její stav dále nezhoršuje, ale o zlepšení taky nemůžeme zatím mluvit.

 

Prosím držte nám palce! Zároveň prosíme všechny, kteří by rádi kočičce Sáře pomohli o finanční příspěvek na veterinární péči v jakékoliv výši, pro nás je momentálně důležitá každá pomoc!

 

Děkujeme Veterinární Klinice Fénix v Praze, za jejich přístup, vstřícnost, zájem a nesmírnou ochotu nám pomoci!!!

 

O dalším vývoji budeme určitě dále informovat.

Všechny fotky si můžete prohlédnout zde.