tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

albtka n

Alžbětka je asi roční až dvouletá drobná kočička, kterou našli jedni hodní lidé na zahradě své usedlosti kousek od Prahy. Vzhledem k tomu, že usedlost je v podstatě na samotě, velmi vzdálená od lidí, zatímco kočička měla na krku obojek a byla velmi přítulná, napadlo je, že ji k nim na zahradu vyhodil někdo, kdo se jí chtěl zbavit. V první řadě ji tedy nakrmili a při tom si všimli, že kočička má zraněné levé oko - vypadalo dokonce, že je čerstvě vypíchnuté.

Naložili tedy kočičku a dovezli do Kočičího domu Kocour Felix pražského spolku ochránců zvířat, s nímž spolupracují, takže věděli, že se jejich nalezenkyni dostane dobré péče. Alžbětka, jak jsme ji pojmenovali, jela hned druhý den k veterináři - očnímu specialistovi. Ten zjistil, že oko zřejmě nebylo vypíchnuté, ale v důsledku poranění a následného zánětu prasklo. To muselo strašně bolet, ale Alžbětka je velmi statečná kočka! Doporučil vyndat zbytky oka, aby se do nich nedostala infekce a nevznikl nádor. Kočička tedy podstoupila 22.4. operaci. Při tom jí lékaři vyholil bříško a zjistil jizvu, nejspíše po kastraci. To nás, spolu s faktem, že měla obojek, utvrdilo v tom, že jde o vyhozenou (možná, že i ztracenou) kočku, která dříve někomu patřila. Nyní je Alžbětka na rekonvalescenci v Kocouru Felixovi v Klecanech, ale už nyní pro ni hledáme budoucí domov. Vzhledem k handicapu, který pro kočku vždy ztráta oka představuje, by měla nadále bydlet v bytě - venku by jí hrozilo velké nebezpečí z mnoha stran. Prosíme tedy, pokud byste chtěli dát bezpečný domov milé, přítulné jednooké kočičce, neváhejte nás kontaktovat - psoz@seznam.cz nebo 728 19 37 12.
A ještě jedna prosba - ačkoli pan doktor pro nás udělal opravdu přátelskou cenu, stála nás operace, včetně předchozího vyšetření a léků, přes 3.500 Kč, což jsou pro nás bohužel velké peníze. Pokud byste tedy měli chuť pomoci Alžbětce i finančně (přesněji jiným kočičkám, na které už by peníze chyběly), budeme vděční za jakoukoli částku. Můžete ji zaslat na náš účet 179 500 872/0300 s variabilním symbolem 2204 (= datum operace). Moc vám děkujeme!