tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Kocour Felix – kočičí dům PSOZ v Klecanech hledá pomocníky pro péči o kočičky

Začátkem března jsme se s našimi asi 90 čtyřnohými obyvateli přestěhovali z pražské Jahodnice do Klecan, kde nyní náš útulek funguje pod názvem Kocour Felix v areálu dolních kasáren č. 948, vjezd z ulice U Obalovny. V čerstvě zrekonstruovaných prostorách, dokonce s venkovními voliérami se kočičkám evidentně líbí. Potíž však spočívá v tom, že na jednu pracovnici a jednu stálou dobrovolnou pomocnici je jich opravdu hodně a stíhat v této skromné sestavě všechnu potřebnou péči o ně není jednoduché. Občas sice přicházejí i další dobrovolníci, kteří rádi pomáhají, ale zatím jich není ani zdaleka tolik kolik bychom potřebovali. Ideální by bylo, kdyby na každý den v týdnu byli dva, kteří by – spolu s naší zkušenou kolegyní – byli ochotní pravidelně s péčí o kočičky pomáhat.

 

 

Co taková péče obnáší? Samozřejmě především mít rádi kočky a pomazlit ty, na které se při vytíženosti pracovnice nedostane. Nicméně pomoc v útulku znamená také úklid v kočičích místnostech, čištění kočičích záchůdků, roznášení jídla, mytí podlah i dalších povrchů se stopami tlapek a třeba pomoc se urovnáním zásob, které právě dorazily, ve skládku, s údržbou voliér a podobně.

 

Pokud byste někdo měli chuť a čas třeba jednou či dvakrát týdně přijít pomáhat do útulku pro opuštěné kočky v Klecanech, budete vítáni. V tom případě prosím zavolejte (nejlépe k večeru) na 728 19 37 12 a na všem se domluvíme.

 

Hana Janišová, PSOZ