tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Kočička Dášenka je stará asi rok a půl a pochází z Libčic, kde žila volně, bez majitele. Hodní lidé zde kočičky krmili, takže se jí i ostatním asi osmi z její rodiny celkem dařilo slušně přežívat. Bohužel se letos jeden zdejší občan rozhodl, že mu kočičky, žijící na strání přes silnici, vadí a jal se je likvidovat. Jak jinak než surově a protizákonně. Začal na ně střílet ze vzduchovky.

Lidé, kteří zde kočičky krmí, nejprve zjistili, že zde najednou záhadně zemželo několik koťat a posléze si všimli, že dvě dospělé kočky mají místo oka hnisavý otvor a další kulhají. Kontaktovali tedy pražský spolek ochránců zvířat, abychom jim pomohli kočičky zachránit. Vypravila jsem se tedy do Libčic, ale ještě, než jsem se tam dostala, stala se další věc. Onen střelec, zřejmě jak mu narostla díky předchozím „loveckýcm úspěchů“ kuráž, tentokrát začal na kočky střílet i za přítomnosti oněch lidí, kteří nám zavolali. Když jsem tam přijela, už jsem od nich znala příčinu úmrtí a zranění koček i osobu, která je tím zjevně vinna. U onoho člověka jsem zazvonila a sdělila jsem mu, že vím, že střílí, mám svědky a pokud se ještě najde jediná kočka mrtvá nebo se zraněním po výstřelu, okažitě podávám trestní oznámení. Oněm hodným lidem jsem vysvětlila, jak kočky odchytat a postupně jsme se ujali jednak oněch dvou kočiček s vystřelenýma očima a jednak dvou malých koťat, jediných, která zbyla po předchozím střelcově řádění. Jena z kočiček – Dášenka - obsolvovala operaci oka u vynikajícícho MVDr. Beránka a nyní je obyvatelkou útulku PSOZ Kocour Felix v Klecanech. Její sestra však tolik štěstí neměla. Další diabolka jí uvázla v hlavičce a způsobila otok mozku. K tomu se přidaly ještě těžké plicní potíže a kočička musela být utracena, protože to vše dohromady nebylo možné úspěšně vyléčit. Koťátka (Rozinka a Damián) naopak měla úžasné štěstí – mají už nový domov u slečny Dity, které chodí do našeho útulku pomáhat jako dobrovolnice. Ostatní kočičky oni lidé postupně odchytali, s pomocí PSOZ je nechali vykastrovat, aby se už v tom místě nevyskytovala další koťátka, která by tak či tak mohla přijít o život a kočičky jsou nyní zpět ve stráni, kde dřív žily.

Dášenka je velice statečná a bez ohledu na to, že vidí jen jedním očíčkem je velmi milá a přítulná. Nyní pro ni hledáme nový domov, ovšem v bytě, nikoli v domku, protože venku by byla s jedním očíčkem ohrožená. Její operace a pooperační péče však Pražský spolek ochránců zvířat stály přes 4.000 kč, což je pro nás obrovská suma (PSOZ nyní, díky letnímu a podzimnímu „kitten boomu“ živí celkem 194 koček, z toho stovka je koťátek různého věku). Všechny živíme jen z darů hodných lidí. Pokud by tedy někdo byl ochotem přispět Dášence na operaci očíčka a tím pomoci další potřebné kočičce, u níž už bychom si jinak nemohli podobný nákladný zákrok dovolit, prosíme, pošlete jakoukoli částku na účet PSOZ 179 500 872/ 0300, variabilní symbol 092013.

Kontakt:  psoz@seznam.cz nebo 728 19 37 12

 

dasenka