tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

zuzanka n
Krásná, mazlivá černobílá Zuzanka se asi před měsícem z ničeho nic přidala ke skupince kočiček, které krmí obyvatelé několika domů ve vesnici kousek od Prahy - myslíme si, že to asi byla domácí kočička, kterou někdo vyhodil. Krmiči si hned všimli, že kočička zřejmě není místní, protože na rozdíl od zdejších plašanek byla velice přítulná a snažila se začít bydlet v domě s lidmi. Nicméně nikdo z nich ji k sobě nevzal, ale alespoň ji krmili spolu s ostatními.

Jednoho dne, asi před dvěma týdny, si ale všimli, že kočička nemůže dobře chodit, táhne nožičku za sebou a poklesává na zadeček. Všimli si také, že se kvůli tomu nedostane včas k jídlu a ostatní jí vše sežerou. Usoudili, že ji zřejmě srazilo auto, ale neřešili to - kočka si přece vždycky nějak pomůže... Zhruba za další týden tudy jela paní Zuzana - "kočičí paní" z Prahy. Měla ve zvyku, když tudy projížděla nakrmit i zdejší kočky. Černobílé chudinky si ihned všimla, vyzpovídala místní a dověděla se, co se stalo. Kočičku neprodleně sebrala, ale nemohla dát žádné peníze za veterinu, a tak ji svěřila do péče Pražského spolku ochránců zvířat. Lidé z PSOZ kočičku neprodleně zavezli na svoji "dvorní" veterinární kliniku. Dr. Dašek ji vyšetřil, zrentgenoval a sdělil, že kočička má vykloubenou kyčel a bude nutná operace - čím dříve, tím lépe. Navíc byla extrémně zablešená a neskutečně vyhublá, jak se mnoho dní nedostala k jídlu. Kočičku jsme tedy nechali 16.10. operovat a byla jí nasazena léčba proti bolesti a zánětu. Přes to, že se pan doktor snaží ke kočkám v péči útulků přistupovat nekomerčně, stále operace a léčba zatím skoro 4.000 Kč. Zuzanka se nám však za naši péči a výdaje odměnila - krásně papá, je velice trpělivá, hodná a mazlivá. Až se doléčí, zaroste na vyholených místech a přibere pár set gramů, bude z ní nádherná kočka. Věříme, že pak brzy najde skutečný domov.
Nicméně, jak už jsme psali, k dnešnímu dni již péče o Zuzanku stála skoro 4000 Kč a dá se předpokládat, že další péče bude ještě nejméně tisíc korun stát. Bohužel PSOZ je nyní, vzhledem k neskutečnému přílivu nemocných koček a maličkých koťat ve finanční tísni. Prosíme tedy, můžete-li přispějte na Zuzanku! Pomůžete tím především dalším kočičkám, které bychom z finančních důvodů museli nadále odmítat. Moc děkujeme za jakoukoli částku, kterou můžete poslat na náš účet 179 500 872/ 0300, variabilní symbol 1510. Samozřejmě můžete přispět na Zuzanku i hotově a spojit to s návštěvou Zuzanky v útulku PSOZ Kocour Felix v Klecanech.

Všechny fotky najdete ZDE.