tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Dobrý den,

dříve, než se začnou šířit pomluvy na adresu PSOZ i mé osoby ze strany paní Soběslavské, ráda bych vás informovala o vývoji situace kolem její výstavy, která se bude konat teď v neděli 20.10.2013.

 

Před časem se mě paní Soběslavská zeptala, zda bychom jí (jako každý rok) půjčili výstavní klece na výstavu jejího sdružení v KCP. Řekla jsem jí, že samozřejmě ano. Ona mi na to sdělila, že by je chtěla s předstihem vidět, protože neví, zda jsou kompletní a v pořádku. Řekla jsem jí, že jsou zcela v pořádku, ale pokud je chce vidět, ráda jí to kdykoli umožním, ale musí si dovézt silné chlapy, protože jsou složené v maličkém prostoru domečku u našeho útulku, odkud je mohou vynést ven pouze dva silní chlapi, které já ale k dispozici bohužel nemám (pánové, kteří nám pomáhají v útulku jsou starší a mají problémy se zády). Přijela tedy s nějakým mužem, otevřeli jsme domeček a paní Soběslavská konstatovala, že jsou tam klece zarovnané a že nemá čas ani chuť je vynášet. Ujistila jsem ji znovu, že to není třeba, že jsou ok. Pak si z domku vzala asi stovku našich výstavních záchůdků a asi dvě stovky misek a odjela, s tím, že pro klece přijede před výstavou. Jenže do pondělí tohoto týdne se mi paní Soběslavská neozvala, tak jsem se jí snažila dovolat, abych zjistila, jak je to s výstavou, kdy si přijede pro klece a kolik místa tam budou mít kočky PSOZ (na naší účasti jsme už byly dávno domluvené). Paní Soběslavská mi telefon zvedla až ve středu večer a pouze mi sdělila, že klece si už opatřila jinde a že s naší účastí nepočítá a místa pro naše kočky žádná nemá, protože jsme jí s ničím nepomohli. Také mi řekla, že jsme jí ani nedali oznámení o výstavě na náš web a můj argument, že mi žádné neposlali odbyla tím, že jsme si je měli stáhnou od nich z webu!

Byla jsem jak opařená, protože dohoda  zněla zcela jasně a ona mi nedala vědět, že by se cokoli změnilo.

Snažila jsem se ji přesvědčit, že to je nějaké nedorozumění, ale zavěsila.

Proto jsem se rozhodla, nepůjčit jí na výstavu naše záchodky ani misky a ani ty textilie, které jsou majetkem PSOZ. Požádala jsem ji tedy, aby mi to, co si od nás odvezla, nejpozději zítra vrátila. Domnívám se, že není naší povinností podporovat (byť pouze zapůjčením doplňků) výstavu někoho, kdo se k PSOZ zachoval takto nefér.

Interpretace paní Soběslavské je ta, že klece máme rozbité (což nyní usilovně šíří směrem k ostatním organizacím), což jsem jí údajně měla říci já (ovšem mám svědky na to, že jsem jí říkala pravý opak) a že jsem jí odmítla klece ukázat. Ostatně to, že jsou v pořádku, se dověděla už  dříve od paní Urbanové a Dany Javůrkové, které je měly půjčené v létě a zkraje podzimu na svých dvou výstavách.

Pokud byste měli zájem o další informace, můžete mi zavolat nebo napsat, kontakty na www.psoz.cz

Hana Janišová, PSOZ