tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Vltavín

Vltavín (naroz. asi 2015) je drobný mourek s krásným dojemným ksichtíkem a jemnou srstí. Byl nalezen ve Vraném nad Vltavou – odtud jeho jméno Vltavín. Odkudsi se tam vzal letos na podzim u jedněch lidí na zahradě. Ti jej vyhodili, tak se přestěhoval k sousedům. Ale ani u nich neměl šanci – poslali na něj psa. Když se usadil na třetí zahradě, majitelé zahrady zavolala paní starostce, aby jej odvezla někam do útulku, že o něj nikdo nestojí. Paní starostka je milovnicí zvířat, tak kontaktovala PSOZ, protože nás zná a ví, že útulek Kocour Felix je kvalitní a Vltavína k nám dovezla. Kocourek se od začátku choval jako domácí, neuvěřitelně přítulný a hned si u nás zvykl. Konečně se asi pořádně najedl, protože spořádal opravdu neuvěřitelné množství jídla. Jenže za pár dní se ukázalo, že nemá v pořádku zažívání a od té doby se léčí s těžkým průjmem. Léčba je ale úspěšná, pokud kocourek jí dietní stravu.

Číst dál...

Bezzubka

Bezzubka (naroz. asi 2009) dostal svoje jméno proto, že když se mu nás veterinář podíval do tlamičky zjistil, že má poslední zub. Ten byl tak shnilý, že mu jej vyndal jen tak dvěma prsty. Ačkoli tedy kocourek už žádné zuby nemá, velmi mu chutná a bez obtíží jí i granule (maso má ale raději). Není ještě tak starý a ty špatné zuby byly zřejmě způsobené tím, že se dlouho pořádně nenajedl a když tak spíš nějakých odpadků. Ledviny a játra má v pořádku a celkově, ačkoli hodně spí, je zcela v pohodě. Jeho osud určitě nebyl procházka růžovou zahradou. Vloni na podzim se objevil na chalupě jedněch lidí, kteří si jej oblíbili a chtěli jej na sklonku sezóny vzít do Prahy. Podle všeho jej tam někdo vyhodil, protože tou dobou vypadal ještě dobře živený.

Číst dál...

Bráškové
Shiwa (mourek s bílou náprsenkou) a Mystic (černý chlupáček) se narodili asi v březnu 2016 v Mariánských lázních. Slečna, u které nyní žijí je jako ani ne dvouměsíční zachránila před utopením a doslova vypiplala do dnešní podoby krásných statných mladých kočičáků. Jenže slečna má celkem čtyři kočičky a musí se vystěhovat z bytu, jenže v dalším bytě jí majitel povolil jednu a po velkém přemlouvání maximálně dvě. Původní kočičky oné slečny jsou už starší a těm by změna domova velice ublížila, tak se bohužel musí vzdát Shiwy a Mystika.

Číst dál...

Tim

Tim (naroz. 03/2016) byl nalezen jako asi tříměsíční koťátko ještě se svým mourovatým bráškou u popelnice v centru Prahy - vyhublí, plní svrabu a blech, jak se snažili najít aspoň trošku potravy. Na místě se našlo ještě jedno koťátko, ale už mrtvé. Zřejmě je tam někdo vyhodil. Hodní lidé je chytili a odvezli do domácího depozita PSOZ. Chudáčci kocourci byli hodně plaší a veterinární péče, které se jim hned dostalo, jim na náladě nepřidala. Nicméně krásně papali a během času, díky umazlování jejich dočasné paničky, se z nich stali ohromní mazlíci, kteří už asi zapomněli na to, co se jim stalo, když byli koťátka. Bohužel majitelka depozitu je cizinka musela odjet a tak se kluci stěhovali do jiného depozitu. Na nové prostředí si zvykli dost rychle. Jenže u Toma se zakrátko objevila vrozená srdeční vada a zemřel. S bráškou byli nerozlučná dvojka a tak Tim nesl jeho ztrátu opravdu špatně.

Číst dál...

Amálka 2

Amálka byla v roce 2017 nalezena na okraji Prahy ještě s další kočičkou, asi sestrou. Obě byly vysoce březí a k tomu ve velmi špatném stavu – asi se dlouho nenajedly o veterině ani nemluvě… A tak se dostaly do domácího depozita PSOZ v Karlíně. Zde porodily a společně odkojily osm krásných koťátek a ještě postupně tři adoptovaly. Jenže Amálčina sestra už našla domov, většina koťátek také a v depozitu se vystřídaly další kočičky. Jenže nové kočky submisivní Amálku velmi šikanují a ona je tu už nešťastná. Ačkoli je krásná a hodná, zatím si jí tu žádný zájemce –nevím proč – nevšiml.

Číst dál...

Dámy

Lili je modrá Britka čistokrevná (bez PP, nar. 2012). Mášenka je stříbřitá stínovaná krátká britská kočička bez jednoho očička (nar.2009). Obě tyto krásné kočičky žily u své milující majitelky. Bohužel paní se předčasně narodilo miminko a nemělo dovyvinuté plíce a doktor nařídil: kočky musí ihned z domu. A tak šly – dostala se do útulku PSOZ Kocour Felix v Klecanech. Obě jsou kastrované a hlavně očkované a tak jim nehrozí, že chytí třeba panleukopeni… Jsou ale velmi smutné, protože celý život měly pro sebe velký byt a milující lidi a tady mají sice samostatný pokojíček, ale hlazení málo, není čas.

Číst dál...

Mitzi

Tříbarevná Mitzi s převahou bílé (naroz asi 2016) je roztomilý kočičí skřítek, který žije v depozitu PSOZ kousek za Prahou. Je drobnější, má krátkou ale bohatou srst, krásnou kulatou hlavičku, světle zelené oči, malá ouška a kouzelný malinký růžový nosíček. Svůj krásný pruhovaný ocásek nosí patřičně hrdě. Nemňouká, ale spíše poštěkává či pokvíkává. Kočičku jedni hodní lidé opakovaně potkávali jak sedí na silnici v místě, kde bydlí. Nikomu tam ale nepatřila, všech sousedů se ptali. Po čase se jim povedlo ji chytit. Měla veliké bříško, tak mysleli, že je březí, ale bříško bylo plné červů a tělo klíšťat, byla celkově zanedbaná a velmi hladová. Všechny parazity však nakonec zlikvidovali a bříško naplnili dobrým jídlem. Nyní je kočička úplně zdravá, odčervená, vykastrovaná, čerstvě očkovaná a má také čip.

Číst dál...

Spike

Černý, asi tříletý Spike měl zatím v životě smůlu. Proč přišel o přední nožičku se nebí, ale někdo jej asi vyhodil nebo se ztratil, když mu byly asi dva roky. Na ulici jej našel pán, který tehdy měl přítelkyni, domov a snahu kocourkovi pomoci. Jenže pak se i pánovi osud změnil, přítelkyně ho opustila a a on s kocourkem skončil v bytě u kamaráda. Ten sice nejprve tvrdil, že  mi Spike nevadí, ale nějak si nesedli a postupem doby začal trvat na tom, že kocour musí z bytu, jinak půjdou oba. A tak pán oslovil PSOZ, zda bychom vzali Spika do útulku. Přemluvili jsme ho ještě na 10 dní, v nichž Spika nechá naočkovat a pak ho čeká útulek.

Číst dál...

Letňánek
Letňánek (naroz. asi 2012) dostal svoje jméno podle toho, že byl nalezen v jednom paneláku na sídlišti v Letňanech. Paní, která tam bydlí, nás na něj upozornila s tím, že už tam občas chodí asi třetí zimu - vždy se ohřeje na chodbě domu a zase odejde. Kocourka jsme bez problémů vzali a dali do přepravky, to znamená, že určitě byl zvyklý na lidi. Možná po zemřelém majiteli, který zůstal venku, možná ztracený... Asi má s lidmi spíše dobré zkušenosti, asi s nimi žil, protože se u nás, v útulku Kocour Felix v Klecanech hned zabydlel.

Číst dál...