tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

betynka

Černou, asi čtyřletou kočičku Betynku přivezl v zimě do útulku Kocour Felix pán, který ji našel v lese v Řeži, vyhublou, hladovou a strašně zablešenou. Kromě toho měla kočička divně olysalý ksichtík, hrudníček a zadeček. Veterinář nejprve usoudil na alergii na bleší kousnutí, ale časem, kdy blechám byl už dávno konec, ale olysalost se nelepšila, spíše naopak

- kočičce se na mnoha místech dokonce objevily krvavé praskliny na kůži a to přes nasazenou a intenzívně podívanou léčbu (včetně preparátu Betadyne, podle něhož dostala jméno Bet(ad)ynka :D ) veterinář vyzkoušel ještě dvě možnosti léčby, ale když nic nezabíralo, putovala Betynka ke specialistovi dermatologovi. Po třech týdnech však se neukázaly kladné výsledky ani po jím nasazené léčbě. Všichni veterináři však shodně potvrdili, že se nejedná o nic nakažlivého, ale o co přesně jde nevěděli. Vypozorovali jsme však, že Betynka je velmi nervózní z jiných koček. A veterinář potvrdil, že její kožní problémy mohou být způsobeny i psychikou. Nyní pro ni proto naléhavě hledáme domov či domácí depozitum, kde by byla jedinou kočkou nebo alespoň jednou z mála.
Betynka je ideální společnice, především pro starší lidi - je extrémně mazlivá, když ji nezmete do náručí, naprosto se k vám přimkne a okamžitě se mazlí hlavičkou o lidskou bradu či rameno. Je neuvěřitelně hravé a když jí hodíte hračku, prohání ji jako by byla koťátko. Prostě: to, co jí chYbí na vzhjledu dokonale vynahradí tím, jak je úžasně milá.
Kontakt: hana@janis.cz nebo psoz@seznam.cz nebo 728 19 37 12