tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

liz1Mourinka Líza s krátkým ocáskem žila již několik let ve vnitrobloku v pražských Vysočanech. Každoročně zde nejméně dvakrát porodila, ale koťátka většinou přišla o život, protože právě zde není moc hodných lidí, kteří by se jim snažili pomáhat.

Paní, která je zde, jako jedna z mále krmí, tedy letos kontaktovala PSOZ. Lízu jsme odchytili, ale byl již vysoce březí a tak jsme se rozhodli ji nechat porodit a odkojit v našem útulku Kocour Felix. Lízince se narodila tři veliká, krásná koťátka, o která se od začátku vzorně stará. Kupodivu, ačkoli je maminka dost plachá a kontakt s lidmi rozhodně nemá ráda, své děti tohle nenaučila a tak jsou všechny tři velice přítulné a jak jen někdo otevře dveře do místnosti, kde nyní s maminkou bydlí, běží mu radostně vstříc.
Zhruba do poloviny července budou všichni tři ještě u své nové maminky, mezitím budou naočkovány a pak už budou moc rádi, jestliže najdou vlastní domov. Kočičku pak vykastrujeme a pustíme ji zpět do lokality, protože u lidí v bytě by asi nebyla příliš šťastná. Koťátka lze již nyní navštívit a případně si je závazně zamluvit.
Kontakt: hana@janis.cz nebo psoz@seznam.cz nebo 728 18 37 12 (prosím volejte raději k večeru)