tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

FaN1
Kočičky Felicie a Negrita, ačkoli obě krásné a docela mazlivé, byly v našem útulku Kocour Felix už skoro inventářem. Nakonec se k nám ale vypravila paní Martina a ta se rozhodla, že adoptuje obě kočičí kamarádky společně. To jsme ale netušili, že přijdou do domácnosti s pejsky, kteří se nakonec ještě početně rozrostli. Vše ale krásně klaplo a paní Martina má nyní doba úžasnou smíšenou zvířecí smečku. O tom, že není třeba se bát kombinace kočiček a pejsků v jedné domácnosti svědčí její povídání:

 

Dobrý den paní Janišová,
konečně se dostávám k tomu, abych Vám poslala pár vět, jak se má Negrita s Felicií. Troufám si říct, že jsou obě holky spokojené, dokonce už Negrita naučila Felicii si hrát a honit se a číhat, a to pak radši zavírám dveře, abych neviděla, jak to tu likvidují ve všech výškách. Negrita je opravdu mazlivý a zvědavý miláček, je pořád kolem mě a pořád ochotná se mazlit.

Spí mi na polštáři celou noc a vstává až se mnou. Felicie je svá, je ráda, když jí pohladíme, dokonce i pochováme, ale automaticky za to očekává něco dobrého k snědku a pořád si udržuje odstup, ale zase když chce, vyskočí si na klín a vtírá se, to Negrita nikdy neudělá, ta sebou plácne pod nohy a čeká hlazení, na klín moc ne, pochovat jo. Felicie miluje psí pelechy a když si usmyslí, lehne si klidně vedle psa, když tam leží první, ani za nic psovi neuhne, musí se vejít vedle ní. Od vánoc máme v bytě mámy fenu spolu s naším psem. Kočky je mají oba rády a vítají je, když třeba přijdeme z procházky. Před asi třemi týdny nám doma přibyla poloopuštěná osmiměsíční fenka yorkšíra a ta s kočkama během pár dní vytvořila dokonalou zlobící četu, teda hlavně s Negritou. Honí se spolu, číhají na sebe a jelikož je to spíš kočkopes než pes lítaj všechny přes gauč, křesla i opěradla a pokud je tu něco zajímavého k lovení jako třeba můra tak lítají všechny tři i přes nás. No je tu veselo. Proč Felicie měla první měsíce pořád průjem jsme nezjistili, ale nakonec to vypalo, že byla ucpaná chlupama. Já s ní pak chodila u nás na veterinu, protože po týdnu, kdy se vše zdálo v pořádku se jí průjem vrátil. Udělali oběma kompletní testy z trusu, ani Negrita neměla Giardie a jelikož neprošla žádnou léčbou, tak je nejspíš neměla předtím ani Felicie. Obě mají testy na kočičí nemoce, Felicii udělali sono. Protože předtím, než se zas po týdnu objevil průjem vyzvracela chomáč chlupů, paní doktorka pojala podezření (a naději) že by to mohlo být všechno jen kvůli neprůchodnosti kvůli chlupům a já ji začala dávat každý den pastu proti chlupovým chuchvalcům a od té doby (někdy od března) je všechno v pořádku, tak to nejspíš byl opravdu důvod všech jejích potíží, pravda je, že dobrou polovinu času, co nespí, se olizuje.
Mějte se krásně
Martina